GALERİ
Taksim için 15 başvuru

240 gün sonra kazma vurulacak, “Taksim Yayalaştırma Projesi” için belli istekliler arasında yapılacak ihaleye 15 firma teklif verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Belli İstekliler Arasında” usulüne göre ihaleye çık

240 gün sonra kazma vurulacak, “Taksim Yayalaştırma Projesi” için belli istekliler arasında yapılacak ihaleye 15 firma teklif verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Belli İstekliler Arasında” usulüne göre ihaleye çıktığı projeye gelen teklifleri değerlendirecek olan Belediye, ön yeterlilik şartlarına uygun görülen firmaları ihaleye davet edecek.

Teklif veren firmalar

Teklif süresi 28 Haziran’da dolan ve ilk etabında toplam 14 bin 315 adet fore kazığın çakılacağı proje için teklif veren firmalar ise şöyle:
Kolin İnşaat, ÖZKA İnşaat-AKM Yapı Ortaklığı, Polat Yol Yapı, STY İnşaat, Silahtaroğlu İnşaat, Makyol İnşaat, Burkay İnşaat-Makimsan Ortaklığı, Yapı Proje Merkezi, Öztaş İnşaat, Kalyon İnşaat, Atlı İnşaat, Fermak İnşaat-Özyurt İnşaat Ortaklığı, Öngün İnşaat-Günfalt İnşaat Ortaklığı, Nas İnşaat-Uğraş İnşaat-Nuhoğlu İnşaat Ortaklığı ve İnş. Müh. Haydar Sezen-San-İş Ortaklığı 

Tüm alan aynı anda kapatılmayacak

Yurt gazetesinden Mehmet Demirkaya’nın haberine göre, şartnameye gereği ihaleyi kazanan firma meydanın her tarafında birden inşaata başlamayacak. Ayrıca çalıştığı alanı panolarla tamamen kapatacak. Kazı nakli yapan kamyonların, kazı mahallinden ve döküm alanlarından çıkarken tekerlekleri yıkanarak yolları kirletmesi önlenecek. 7 gün 24 saat çalışılacak olan projeyi yüksekten gören bir noktaya da kamera konacak inşaat aralıksız izlenecek.

 

Emlakwebtv.com 11 Temmuz 2012 
Taksimplatform.org © 2012. Tüm hakları saklıdır. powered by sinapsiletisim